В Приморську розташований найстаріший храм Запорізької області – Свято-Троїцький храм

Був закладений у 1814 році на березі р. Обиточна на честь перемоги у війні над Наполеоном 1812 року. Перші роки Свято-Троїцький храм був дерев’яним.
У 1818 році розпочалося будівництво кам’яної будівлі, що тривало 18 років. Тільки у 1838 році тут розпочалися служби. Храм має хрестовокупольну конструкцію. Середохрестя увінчане світловим барабаном з вісьмома вікнами, на якому тримається напівсферичний купол. Три його стіни завершуються фронтонами, до четвертої примикає дзвіниця.
В 30-х роках ХХ ст. храм закрили, а дзвіницю підірвали. Настінні розписи сховали під товстим шаром штукатурки. Так церква перетворилася на склад.
Православній церкві будівлю повернули лише у 1991 році, з набуттям Україною незалежності. Тоді розпочали відновлення споруди храму — відбудували дзвіницю, частково вдалося відкрити фрески ХІХ ст.
Сьогодні до Свято-Троїцької церкви приїжджають помолитися та подивитися на чудеса. Так, у храмі є ікона Ісуса Христа, що вже протягом двадцяти років постійно оновлюється, а ікона Іверської Божої Матері мироточить.

Храм розташований за адресою:
м.Приморськ, вул.Партизанська
Як пройти?
Віртуальна екскурсія храмом

Далі пропонуємо вам обрати цікавий для себе маршрут на інтерактивній карті. Тут ви зможете дізнатися про храми та церкви Приморська, прокласти маршрут від своєї позиції до цілющого джерела